Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Co będzie bardziej opłacalne – prawnik na etacie czy zlecenie

Spora ilość przedsiębiorców trochę bagatelizuje znaczenie dobrego prawnika w firmie. Wychodzą oni z założenia że wszystkimi sprawami mogą się zająć sami albo ich pracownicy, i nie ma potrzeby ponoszenia wtedy dodatkowych wydatków.

Myślenie w taki sposób jest jednak krótkowzroczne, gdyż niekiedy się zdarza, że z powodu jakiegoś niedopatrzenia firma poniesie jakieś duże koszty. Na przykład wtedy gdy jakiś kontrakt zawierał będzie niedoprecyzowane zapisy, żeby przy jakimś sporze był to argument dla kontrahenta. Z tego też powodu warto sobie jednak uświadomić, że obsługa prawna przedsiębiorstw to nie będzie wymysł i fanaberia, a faktyczna potrzeba.

W praktyce przypadków w jakich przyda się jakiś doświadczony Prawnik Nieruchomości jest naprawdę dużo. Reprezentacja na sali sądowej, opracowywanie różnego rodzaju wezwań i pism czy też doradzanie przy podejmowaniu ważnych biznesowych decyzji to również przypadku, jakie warto uzgodnić ze specjalistą. Szczególnie że w sumie nie ma potrzeby, aby takiego prawnika zatrudniać na cały etat.

Przy dużych firmach faktycznie można pomyśleć o takim rozwiązaniu, ale przy mniejszych w zupełności wystarczy jakaś Kancelaria Prawna Warszawa, do jakiej raz na jakiś czas podeśle się zlecenie. Istotne przy tym jest tym to, aby znaleźć osobę, z jaką współpraca będzie się opłacała. I nie chodzi jedynie o umiejętności, bo te oczywiście są istotne. Ale także o to, jakie taki prawnik będzie posiadał podejście do swoich klientów, jak się z nim będzie rozmawiało i jak wygląda dostęp do niego.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz