Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Co to są odżywki oraz peptydy?

Czym są suplementy? Są to poboczne substancje obejmujące mikro i makroelementy, witaminy – w postaci pastylek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w dobrej, wskazanej ilości uzupełniają braki w naszym organizmie, utrzymując go w dobrej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Z pewnością – osoby będące w okresie rekonwalescencji, jakie po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to również przyjmowaniem różnych lekarstw i stosowaniem różnych terapii.

Osoby, jakie stosują diety odchudzające – jakakolwiek dieta odchudzająca eliminuje z posiłków pewne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Wypada je więc uzupełnić suplementami. Atrakcyjną opcja są także ostatnio peptydy – więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Niewątpliwie, nie ma mowy o tych dopingujących, jednak jedynie tych uzupełniające naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – również powinni zażywać suplementy. Zazwyczaj zażywanymi 'dziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – inaczej makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – czyli mikroelementy. Do naturalnego funkcjonowania organizmu człowiek pożąda 46 mikro oraz makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszelkie powyższe detale w dobrych proporcjach. Można je zakupić w każdej aptece, chociaż nie są one lekarstwami. Jeżeli jednak nasze posiłki składają się z towarów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów przyjmować. Dla sportowców, jakich wysiłek pochłania wiele energii, suplementy wyglądają trochę inaczej. Preparaty poboczne to między innymi – odżywki białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina oraz substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w takim razie nieodzowne do zażywania w wielu sytuacjach, ale decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez doktora.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz