Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czemu pracujemy za granicą? Wyższe pensje i zwrot podatku

To kraj, w jakim Polacy coraz to częściej podejmują pracę zarobkową. W Holandii obowiązek składania deklaracji fiskalnych dotyczy wyłącznie obywateli kraju. Co prawdziwość Polacy nie muszą się rozliczać, jakkolwiek coraz to częściej Holenderskie urzędy wzywają naszych rodaków do tej procedury. Żeby pozyskać zwrot trzeba pokazać niebezużyteczna dokumentację od pracodawcy, która zatwierdzi zatrudnienie.

Odcinki z wypłat też potwierdzają legalną pracę oraz obejmują informację o kwocie podatku potrącanej z wynagrodzeń. Odzyskanie nadwyżki podatku z Holandii możliwy jest nawet do pięciu lat wstecz – zobacz biuro podatkowe holandia. Kwota wolna od podatków wynosi w Holandii blisko 6 000 euro. Rok fiskalny jest identyczny jak w Polsce oraz wobec tego rozliczyć z niego się można dopiero po jego zakończeniu. Urząd Holandii ma okres roku na wydanie decyzji o kwocie wypłaconego podatku, niemniej jednak w praktyce trwa to o dużo krócej. Urząd ogłasza doliczenie pobocznych odsetek do kwoty podatku w wypadku spóźnienia w wydaniu decyzji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz