Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czy świadectwo energetyczne jest obecnie wymagane

Jednym z ważniejszych dokumentów, które posiadać muszą właściciele dużej części domów i mieszkań, jest Certyfikat energetyczny. Dokument ten ma za zadanie przede wszystkim poświadczać, ile energii potrzebne będzie do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to bardzo się może różnić w zależności od wielkości budynku, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Zrobienie takiego certyfikatu pozwoli na przykład kupującym czy wynajmującym oszacować, na jakie koszty muszą się nastawić i jakich inwestycji będą potrzebować. Samo świadectwo wykonane być może jedynie przez upoważnioną osobę, która posiada konieczne doświadczenie i umiejętności. Jeśli będzie chodziło o ceny, to wcale one nie są jakoś specjalnie wygórowane. Za niewielkie mieszkanie w zupełności wystarczy suma około 300 złotych, w przypadku dużych budynków wzrośnie ona kilka razy.

Nasze przepisy określają dokładnie, jakie informacje mają zawierać wykonane w prawidłowy sposób Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach znaleźć się więc musi zdjęcie frontowe budynku, dokładny plan z wymiarami poszczególnych pomieszczeń, oraz informacja o konstrukcji stropów i ścian. Trzeba też uwzględnić technologię ogrzewania samego budynku, jak też podgrzewanie ciepłej wody. Istotnym elementem także będą obliczenia wykonane przez osobę przygotowującą certyfikat, do jakich bierze się otrzymane dane. Tego typu certyfikat po zrobieniu zachowuje ważność przez okres dziesięciu lat, ale jeśli wykona się w międzyczasie się jakieś modyfikacje, to zrobić go będzie trzeba jeszcze raz.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz