Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Francuskie buldogi – czym się charakteryzuje ta rasa psów

Szukając psa do swojego domu trzeba się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Każda z ras ma bowiem inne cechy charakteru i wymagania, i koniecznie to należy uwzględnić przy wyborze. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku małych dzieci czy starszych osób, z którymi mieszkać powinny jedynie nieagresywne, łagodne rasy. Na pewno jedna z bardziej polecanych to francuskie buldogi. Te psy nie nie są zbyt duże, bowiem przeważnie ich waga nie przekracza piętnastu kilogramów. A posiadają takie cechy, dzięki jakim od razu stają się ukochanymi domownikami.

Przede wszystkim są niezwykle radosne i wesołe, bardzo szybko przyzwyczajają się do nowych właścicieli. Nie mają żadnego problemu z resztą zwierząt, chociaż psy własnej rasy mogą być atakowane. Dogadują się bardzo dobrze z dziećmi, i są ogromnie cierpliwe nawet przy najbardziej wymyślnych zabawach. Jednocześnie codzienna opieka nad nimi nie jest trudna i uciążliwa. Jak wszystkie psy wymagać będą codziennego wyprowadzania, ale spacery nie muszą być długie i intensywne. Trzeba jednak pamiętać że są bardzo towarzyskie, z tego też powodu przebywanie samemu w mieszkaniu nie będzie im dobrze służyć.

Należy za to przypilnować ich zdrowia, ponieważ dosyć często zapadają na choroby i potrzebują odwiedzić weterynarza. Jeśli ktoś decydował się będzie na kupno takiego psa, to powinien to zrobić tylko w jakieś pewnej hodowli. A taką bez problemów się znajdzie w sieci, wpisując na przykład w oknie wyszukiwarki hasło buldog francuski szczenięta.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz