Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak dobrze wybrać tablicę sensoryczna dla swojego dziecka

O tym, jak pozytywnie najróżniejsze zabawki edukacyjne wpływają na ogólny rozwój dzieci, wielokrotnie już wspominano. Jedną z bardziej polecanych zabawek tego typu są tablice manualne, które od pewnego czasu cieszą się rosnącą popularnością pośród rodziców. Takie tablice są dostępne w wielu miejscach, można wybierać zarówno wśród małych jak i dużych wersji. Przeważnie składają się z płyty wykonanej z drewna lub sklejki, do której przyczepione są najróżniejsze przedmioty do zabawy.

Wszystkie elementy takich tablic mogą być w jakiś sposób przesuwane, przekręcane, naciskane albo obracane, przez co maluchy ćwiczą na nich umiejętności ruchowe. Takimi przedmiotami może być praktycznie wszystko, co będzie ze sobą niosło jakieś edukacyjne wartości. Często tablica sensoryczna zawiera zębatki, suwaki i pokrętła, ale też rozmaite przedmioty wyposażone w przyciski. Świetnie się też sprawdzają rozmaite rurki, do których można wrzucać niewielkie kulki, ale też trąbki, dzwonki czy cymbałki.

Takie tablice użytkowane mogą być już przez roczne maluchy, lecz niejednokrotnie i sześcioletnie dzieci będą na zabawie spędzać długie godziny. Lecz nie o samą rozrywkę będzie chodzić, lecz również o rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni, a w tym tablica edukacyjna naprawdę świetnie się sprawdza. Każdy z elementów tablicy edukacyjnej to jakieś wyzwanie, a żeby coś przesunąć albo otworzyć, niekiedy trzeba włożyć sporo wysiłku. Taka zabawa doskonale stymuluje wiele zmysłów, nie tylko sam dotyk i wzrok, ale bardzo często również słuch. Oprócz tego uczy dzieci cierpliwości i skupienia, to znaczy cech tak przydatnych w dorosłym życiu.

A jednocześnie dzięki temu, że taka zabawka jest w pełni bezpieczna, to nie ma żadnego ograniczenia w zaspokajaniu swoje ciekawości. Dzieci wszystko mogą dotykać, wszystko przesuwać lub naciskać, i w ten sposób zobaczyć, jak konkretne przedmioty działają i jakie jest ich zachowanie. Dobrze dobrane tablice edukacyjne dla dzieci mogą być świetną zabawką nawet przez kilka lat, i dzień po dniu uczyć będą dzieci nowych umiejętności.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz