Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jaki sens dla człowieka ma muzyka? Głośniki oraz jakość

Muzyka jazzowa powstała już na początku XX wieku. Cechuje się taktem synkopowanym oraz wieloma improwizacjami. Ma to związek z tym, że pierwsi muzycy jazzowi, jakimi byli afroamerykanie nie znali nut. Sednem tej muzyki jest sprawne „bawienie” się taktem, zachowując jego lekkość oraz sprężystość. W muzyce jazzowej wyróżnia się parę odgałęzień, jak Swing, Bop czy Cool. Do znanych muzyków należy z pewnością Jan Garbarek, norweski saksofonista, ale krajowego pochodzenia.

Najszerzej kojarzonym muzykiem, jest tudzież Louis Armstrong, trębacz, który zmarł w 1971 roku, jeżeli gra toczy się zaś o perkusję, będzie to Buddy Rich legendarny z cudownej techniki, był liderem Buddy Rich Big Band. Jazz do Polski trafił w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

W okresie stalinizmu był jednak zakazany, jako muzyka zgniłego zachodu. Do dziś granie jazzu uważane jest za wyższy poziom „wtajemniczenia” przez wszelkich muzyków – istotne są także solidne sprzęty, jak wytłumienie kolumn. Sama muzyka tudzież ma się dobrze i chociaż liczba słuchaczy zmalała, to bez ustanku istnieją jeszcze kluby w których grany jest jazz. Pierwszymi muzykami odgrywającymi bluesa, byli afroamerykanie wywodzący się z południa Stanów Zjednoczonych. Blues jest dość starą muzyką, jej zalążki sięgają połowy XIX wieku. W tej muzyce tematyką jest smutek, niezadowolenie. A on może posiadać gładkie przyczyny, jak niespełniona miłość, lub niezadowolenie ze społeczeństwa, nierówności rasowych. Samo słowo blues w języku angielskim oznacza rozpacz.

W pierwszej chwili blues był jedynie śpiewany, dopiero w dawnym wieku zaczęto dodawać następne instrumenty. Najodpowiedniej kultowym muzykiem bluesowym jest B.B. King, o którym mówi się, że jest królem tej muzyki. Blues przez lata mocno się rozwinął, powstało dużo odłamów. Najsławniejszym, lokalnym bluesrockowym zespołem jest bez zaprzeczania Dżem, jakiego nieżyjący już od wielu lat wokalista Ryszard Riedel stał się ikoną tej muzyki. Dżem gra w dalszym ciągu, jednakże ich muzyka nie wszystkich przekonuje. Blues w dzisiejszych czasach ma się niezwykle porządnie oraz w dalszym ciągu przyciąga wielu entuzjastów. Wciąż istnieją kluby gdzie grana jest jedynie ta muzyka.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz