Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie są najważniejsze typy opon do widłowych wózków

Codzienne użytkowanie widłowych wózków jest związane z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jedną z ważniejszych rzeczy jest wymiana opon, jeżeli obecnie używane są już zbyt mocno zużyte. Opony w takich wózkach mają bardzo duże znaczenie, gdyż wpływają na koszt obsługi takich urządzeń, lecz również na bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy, czyli pneumatyczne i pełne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w samochodach, choć oczywiście konstrukcyjne są one dopasowane do charakteru pracy tych pojazdów. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich dużym plusem jest duży poziom elastyczności.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do przewożenia delikatnych ładunków, które będą wymagać większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Opole Lubelskie wykorzystywane są również na nierównych podłożach, jednak w niektórych przypadkach dość mocno się zużywają.

Z tego też powodu pomyśleć wtedy warto o zamontowaniu opon pełnych, które w środku nie mają powietrza tylko specjalną mieszankę gumową. Takie opony charakteryzują się wysokim poziom odporności na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Dodatkowo nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Jednak przy tym rozwiązaniu trzeba się liczyć z wyższymi wydatkami, gdyż takie modele są nieco droższe od pneumatycznych. Również wymiana jest bardziej wymagająca, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz