Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Konie i jazda na nich – co kupić?

Człowiek usidla sobie świat od niezwykle dawna, dostosowując go do swoich pragnień, podporządkowując sobie rośliny oraz zwierzęta. Wykorzystuje zasoby przyrody wedle własnych wymagań. Koń został udomowiony bardzo dawno temu bo około trzech oraz pół tysiąca lat przed naszą idealną erą. Od tego czasu towarzyszy mu cały czas. Był człowiekowi potrzebny, jego siła oraz sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Dzisiaj służą głównie do rekreacji oraz sportu i jako takie nadal są bardzo legendarne – wypróbuj koszulki jeździeckie. Są związane z człowiekiem na dobre oraz na kiepskie, całkiem udomowione. Nie ma już nieomalże koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są obecnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierzaków przebywa z ludźmi oraz na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie bezsprzecznie cieszą się ich towarzystwem, jakkolwiek czy konie również na tym korzystają? Owszem, mają zastrzeżoną opiekę, też w przypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Jednakże przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W drugą to znaczy czy człowiek przysłużył się koniom, nie można być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Jednakże są oczywiście wyjątki, takie jak chociażby rasa haflinger, która znamionuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem oraz grzywą czy konik polski, który zawsze jest myszaty.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz