Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Kurtyny i przegrody z PCV – gdzie są stosowane

Nowoczesny przemysł bardzo chętnie korzysta z różnego rodzaju elementów zrobionych z PCV. To wyjątkowe tworzywo ma bowiem liczne zalety, i dlatego cieszy się taką popularnością. Najczęściej spotykaną jego postacią są najróżniejsze folie, mające naprawdę szerokie zastosowania. Po pierwsze folia PCV jest elastyczna, a jednocześnie wytrzymała i trwała.

Nawet wielokrotne zginanie nie spowoduje jej popękania, a przy tym wykazuje ona świetną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV posiada również niski współczynnik przenikalności cieplnej, dzięki czemu stanowi świetny termiczny izolator. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy kolejnym popularnym wykorzystaniu takiej folii, jakim są kurtyny paskowe. Przeważnie mają one formę zachodzących na siebie pasków, przez jakie po odsunięciu da się przejechać wózkiem albo przejść.

Jednocześnie w stanie spoczynku takie paski dokładnie do siebie przylegają, i zapobiegają skutecznie utracie ciepła. W przypadku takich zastosowań dużym plusem jest również to, że poszczególne paski można zabarwić na rozmaite kolory. Standardowo są one robione z bezbarwnego tworzywa, ale są również możliwości zabarwienia ich na jeden z kilku kolorów. Widocznym w mniejszym stopniu, ale bardzo ważnym miejscem użycia takich folii są przegrody spawalnicze. Ich główne zadanie to ochrona stanowiska spawacza przed emitowaniem niezdrowych promieni świetlnych i odprysków. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, bowiem folia mająca grubość jedynie pół milimetra zatrzymuje w zasadzie całość takiego promieniowania.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz