Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Łazienkowe płytki – jakie najlepiej wybrać do swojej łazienki

Osoby które planują kompleksowy remont łazienki stają bardzo często przed wybraniem jak najlepszych płytek. Wybór bowiem takich płytek jest w sklepach tak duży, że niekiedy jest się po prostu trudno zdecydować, tak dużo wzorów się podoba.

A możliwości w tym względzie jest faktycznie dużo, ponieważ rodzimi wytwórcy mają pokaźną ofertę swoich produktów, a w wielu sklepach można też kupić bardzo ciekawe i oryginalne włoskie płytki. Przy zakupie należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii.

Po pierwsze dla wszystkich kupujących ważny będzie wzór i kolorystyka, jakie powinno się dobrać do powierzchni łazienki. Przy łazienkach dużych nie ma dużego znaczenia, czy ułożona na ścianie glazura będzie w ciemnej czy jasnej kolorystyce, ponieważ każda dobrze się sprawdzi. W łazienkach mniejszych na pewno lepiej postawić na jasną kolorystykę – zbyt ciemne płytki łazienkowe zmniejszą jeszcze optycznie przestrzeń. To samo jest z rozmiarami płytek.

Obecnie coraz częściej klienci decydują się na płytki duże, lecz one także w małej łazience raczej się nie sprawdzają. To, o czym wiele osób nie pamięta przy zakupie, to techniczne parametry, a te również są bardzo istotne. Zwłaszcza istotne to jest w przypadku płytek na podłogę, które powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także posiadać wysoki stopień antypoślizgowości. Jeżeli się wybiera mozaiki gresowe, to te ostatnie cechy nie mają aż takiego znaczenia, za to sprawdzić należy nasiąkliwość.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz