Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy wyborze sportowego tłumika

Jedną z częściej wybieranych przez właścicieli samochodów osobowych tuningowych przeróbek jest zmiana tłumika seryjnego na model sportowy. Tłumiki fabryczne tak się projektuje, aby znaleźć kompromis między efektywnością a emitowanym hałasem, i to w pierwszej kolejności komfort pasażerów jest priorytetowy. Lecz to będzie się też wiązać z pewnym ograniczeniem mocy silnika, jaką można podnieść między innymi wymieniając tłumik.

Jeśli ktoś jednak będzie planował to zrobić, to musi na kilka ważnych kwestii zwrócić uwagę. Przede wszystkim zakup tłumika najlepiej zrobić w jednej z firm specjalizujących się w produkowaniu tego typu elementów, na przykład takie jak RM motors. Wówczas po pierwsze będzie miał gwarancję odpowiedniego wykonania, a poza tym tego, że sprzedawane tłumiki będą spełniać wymagania wiążące się z aktualnie obowiązującymi przepisami.

Przede wszystkim będzie tu chodziło o intensywność hałasu, który przekraczać nie może pewnych norm. Jeśli samochód po założeniu nowego tłumika będzie za bardzo głośny, to może nie przejść badań technicznych, albo podczas kontroli kierowcy zostanie zabrany dowód rejestracyjny. Istotna jest też jakość wykonania i materiały, które do tego zostały użyte, tak żeby po kilku miesiącach nie było trzeba jeszcze raz montować tego elementu. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to pomyśleć może o jeszcze jednym rozwiązaniu polepszającym osiągi samochodu. Dość chętnie jest w ostatnim czasie też wybierany downpipe audi, który także powiększa o kilka koni moc jednostki napędowej.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz