Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Nawadnianie naszych ogrodów

Jednym z w najwyższym stopniu znanych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki lub też węża ogrodowego. Węże ogrodowe z reguły zakończone są dyszą rozdzielającą strumień wody.

Entuzjastyczniej, ze względu na czas, używane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy rodzaje zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe i rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są pożyteczne ze względu na to, że potrafią nawadniać przestrzeń od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są połączone ze źródłem wody przy pomocy gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem są w stanie okazać się narzędzia do plecenia węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem podlewana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy i przewodów doprowadzających wodę. W wypadku wyboru tego minionego sposobu nawadniania trzeba już na etapie projektowania wyznaczyć odpowiednie miejsca, w których chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość doboru dwóch typów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są poprawniejszą opcją dla osób, które pragną je umieścić w trawniku lub usługi – znacznie więcej na nawadnianie ogrodu warszawa. W przypadku ich braku aktywności są schowane i nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Chociaż zdołałoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w porządnej kondycji jest proste – takowe nie jest. Wymaga gigantycznej wiedzy oraz umiejętności eksploatowania go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz