Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Płytki z cegły na ścianę – ciekawy pomysł na urządzenie wnętrza

Poszukując interesującego pomysłu na urządzenie wnętrza w stylu rustykalnym zastanowić się można nad zakupem płytek zrobionych z prawdziwych cegieł. Płytki takie od jakiegoś czasu cieszyć się zaczęły sporym zainteresowaniem właścicieli domów, gdyż prezentują się bardzo ciekawie. Nie produkuje się ich w sposób maszynowy, a wycinane z cegieł pochodzących z rozbiórki budynków.

Tego typu płytki z cegły na ścianę Wrocław nierzadko została wypalona w dziewiętnastym wieku, i cechuje się niepowtarzalnym wyglądem. Co zrozumiałe takie cegły po rozbiórce raczej się nie będą nadawać na ścianę, z takich też powodów trzeba je jakoś przygotować.

Aby to zrobić są one rozcinane na szerokie na dwa centymetry paski, przez co z z jednego elementu można wykonać kilka takich pasków. Najbardziej pożądane są ścianki z zewnątrz, posiadają one naturalne obicia czy wgniecenia, dzięki czemu praktycznie każdy z pasków ma niepowtarzalny wygląd. Lecz paski środkowe także bardzo ładnie się prezentują, i zrobić z nich można bardzo ciekawą aranżację.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są przyklejane przy pomocy specjalnego kleju, uzyskując imitację prawdziwego muru. Ciemna kolorystyka cegły prezentuje się bardzo ładnie z fugami o jasnej barwie, przypominającymi stare zaprawy, ale użyć również można innych kolorów. Sporo firm sprzedających tego typu płytki ma też w ofercie dedykowane narożniki, wycięte z jednej cegły. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w niezwykle elegancki sposób zabudować krawędzie, na przykład na kominkach czy ścianach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz