Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Rozrywka i nauka – tablice dla potomstwa

Kwestie przeznaczone do użytku dziecięcego powinny przejść ciąg testów, aby zostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument umacniający przymiotniki danego przedmiotu pod kątem jego zastosowania. Wolno je podzielić, jeśli chodzi o zabawki, na dotyczące pojedynczych grup właściwych dla przeróżnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków muszą być w kontrastowych barwach, maja wielokrotnie namalowaną wyraźną twarz i zróżnicowaną fakturę.

Kompletnie niedopuszczalne są jakiekolwiek elementy dające się oderwać, bowiem dziecko mogłoby je połknąć. Atesty dotyczą także informacji znajdujących się na etykiecie. Potrzebne jest napisanie od jakiego wieku wolno się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, ujawnienie zdolności, jakie dziecko musi posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki posiadają w Polsce certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, wobec tego roztropnie można je sprezentować swojemu maleństwu – sprawdź tablice manipulacyjne. Zabawka zabawce nie równa. Nie chodzi tylko o kształt i sposób używania w zabawie, ale też wiek, w jakim się nią bawimy.

Dlatego zabawki mają oznaczenie śladowego wieku dziecka, któremu można się czymś bawić. Najmłodszych wskazanie broni przed zabawą przedmiotami, jakie mogą im zaszkodzić, np. zawierających ruchome, małe detale czy też odrywane części. Starsze dzieci są rozróżniane na podstawie zwykłych dla wieku umiejętności ruchowych i psychicznych. W następstwie tego jedne zabawki pobudzają bardziej takie umiejętności jak mowa oraz pismo, podczas gdy inne skupiają się na ćwiczeniu równowagi pamięci.

Dobre oznaczenia wiekowe powinny znajdować się również na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak aby dojrzały kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Mimo iż dorosłych nie dotyczy już żadne oznaczenie, to są gry, które przyciągają duże ich grono. Wystarczy jedynie spojrzeć na sukces scrabble czy twistera, dziś obecnych na coraz większej liczby imprez, nie mówiąc już o konsolach dla sporych chłopców.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz