Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Sens psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym oraz odwyku

Alkoholizm jest niezmiernie specyficznym typem kłopotu. Planowo sprecyzowany jest tu mianem problemu, nie choroby, ponieważ pierwsza trudność bazuje na braku akceptacji tego terminu przez uzależnionych. Umysłowość ludzka ma tendencje do kamuflowania faktów, tłumaczenia różnorakich, alarmujących zjawisk na swoją korzyść.

Skutkiem tego również i w przypadku alkoholizmu chorzy umieją długo nie przyznawać się, że przestali panować nad swoim organizmem, jego wymogami oraz skłonnościami. W Polsce niestety bezustannie lekarze psycholodzy oraz psychoterapeuci są tematem tabu, wstydliwym.

Społeczeństwo odnosi się do tych zawodów niechętnie oraz z rezerwą, traktując je jako przymus. Jest to stanowisko totalnie bezpodstawne, zbudowane na bazie uprzedzeń. W rzeczywistości funkcje te sprawowane są poprzez wykwalifikowane osoby, które na celu mają niesienie pomocy innym. Pomoc taka obejmuje także walkę z nałogami, jak w tym kontekście kurowanie alkoholizmu i odtruwanie – znacznie więcej na kroplówka na kaca. Może być ona niezbędna, a nawet często ratująca życie oraz zdrowie, bo każda funkcja naszego organizmu zasadza się na psychice.

W czasie, gdy jest słaba, zaczyna szwankować, odbija się to bezpośrednio na samopoczuciu cielesnym. Pamiętajmy wobec tego, że gdy dotknie kogoś jeden z najbardziej bolesnych problemów, jakim jest choroba alkoholowa, by zmagania z nim zacząć od wizyty u specjalisty. Niezwykle ważne jest, żeby zwrócić się po pomoc zarówno dla siebie, w jaki sposób i dla osoby uzależnionej.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz