Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Właściwości opon letnich i zimowych – czym się różnią?

W wypadku opon samochodowych istotą jest pomiędzy innymi stan bieżnika. Od niego to zależy, czy możemy zostać dopuszczeni do jazdy pojazdem. Jeżeli bieżnik jest niesłychanie starty w zasadzie mówimy, że pojazd podróżuje na „łysych oponach”. Wtedy auto nie powinno wyjeżdżać na drogę, albowiem stwarza niebezpieczeństwo również dla innych kierowców, jak oraz dla samego siebie. Toteż w wypadku startego bieżnika należy wymienić opony na pionierskie. Co prawda tak zwany „niedzielny kierowca” nie zna tego kłopotu, gdyż okazjonalnie użytkuje własny pojazd, niemniej jednak są sytuacje, gdzie oraz on jest wymuszony do zmiany opon.

Nienagannie bowiem wiemy, iż ogumienie musi być zmieniane przynajmniej raz do roku – https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. Ze względu na nawierzchnie i temperatury rozróżniamy opony na sezon letni (obejmujący także wiosnę) i zimowy (z jesienią włączając). Wówczas to należy wymienić opony, jednakowoż każda bardziej zorientowana osoba będzie wiedzieć, że nie jest to konieczność, albowiem możemy zakupić tak zwane opony całoroczne.

Jesteśmy w stanie jednakże mieć komplet opon letnich oraz zimowych oraz jeśli odpowiednio eksploatujemy własny pojazd, zamiast co roku kupować pionierskie możemy je zmieniać, dotąd do dopóki nie stracą swej przyczepności. Co ważne mamy kilka rodzajów bieżnika w zależności od tego po jakiej powierzchni będzie poruszał się pojazd. Może to być albowiem jazda terenowa po drogach gruntowych, gdzie wtenczas opony mają bieżnik gruby, wypukły i głęboki. Kiedy podróżujemy po miejskich ulicach oraz autostradach bardzo dobre są opony bieżnikowane drobnymi i stosunkowo płaskimi rowkami, a w wypadku nawierzchni pośredniej między terenową, a uliczną najporządniej sprawdza się bieżnik o rowkach średniej głębokości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz