Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Czy osoby niepełnosprawne mogą same kierować samochodami

Osoby niepełnosprawne cały czas się spotykają z wieloma różnymi ograniczeniami. Takie ograniczenia dotyczą chociażby codziennego życia, i związanych z tym utrudnień. Jedno z poważniejszych ograniczeń to kwestia przemieszczania się i komunikacji. Ciągłe angażowanie kogoś do pomocy to spory kłopot, a jak pokazuje praktyka na rynku jest wiele rozmaitych rozwiązań, które w tym mogą pomóc. Jednym z popularniejszych jest sprzęt do wsparcia kierowania autami, przy pomocy jakiego można bezpiecznie i wygodnie jeździć. Jednym z popularniejszych producentów takiego sprzętu jest firma Veigel, której produkty są używane z powodzeniem w wielu krajach. W przypadku osób, które z różnych powodów nie mogą operować nogami, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten, często znany też jako RGH Veigel, zamontowany może być w wielu markach.

Pozwala on na wygodne sterowanie gazem i hamulcem wyłącznie przy pomocy ręki, przy wykorzystaniu specjalnej dźwigni albo pokrętła. Producent daje tu kilka różnych opcji, dzięki czemu będzie można dobrać odpowiedni rodzaj mechanizmu dla każdego kierowcy. Podczas projektowania bardzo dużo uwagi skupiono na sprawach bezpieczeństwa. Dzięki bardzo wysokiej niezawodności i precyzji kierujące autem osoby dadzą sobie radę nawet w przypadku pojawienia się nieprzewidzianych drogowych sytuacji. Dodatkowo samo urządzenie jest wykonane w taki sposób, że nie ma żadnych ostrych elementów, jakie mogłyby spowodować obrażenia przy wypadku lub innym zdarzeniu.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz