Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak znaleźć dobrą pracę?

Jeszcze nie tak dawno praca dyplomowa wyższej uczelni był poręczycielem odszukania odpowiedniej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki także. Coraz więcej wychowanków wyższych studiów zasila szeregi ludzi bez pracy. Mało tego, nieraz doskonali eksperci, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą też mają trudności ze znalezieniem pracy – by to zmienić, wstąp na praca. Osoby wracające zza granicy, gdzie zajmowały eksponowane stanowiska, często wybitnie odpowiedzialne, mają istotne trudności ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słuchają od potencjalnych pracodawców, iż mają nadmiernie wygórowane wymagania. Jak sami przyznają kłopot tkwi w braku znajomości oraz tak oznaczanych pleców.

Statystyki są melancholijne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z wyższym oświatą stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Specjaliści sugerują, że ludzi kończących wyższe studia jest coraz to więcej, natomiast jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – przede wszystkim na niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami oraz profesjonalistami od marketingu i zarządzania. Inżynierów, jakich faktycznie brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać przeróżnych szefów lub menadżerów.

Co niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sytuacja rodzinna czy również orientacja. Istotne są wyniki w pracy. Jeśli te są dostateczne po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela dużego zakładu pracy. Jednakowoż zdarzają się okazy, które pragną tobą zawładnąć. Nie ważne, iż praca to dla ciebie priorytet, że zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, że twoje wyniki są więcej niż przeciętne.

Dla takiego niedojrzałego emocjonalnie dyrektora istotne jest to, kim jesteś po pracy. I wobec tego jeśli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, że jesteś szczęśliwym rodzicem więcej aniżeli jednego potomka. Duża rodzina to wystarczający powód dla twojego szefa abyś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz