Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Kontrola nad zwierzakami w schronisku przez weterynarza

Wielu posiadaczy czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, iż ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – okulista zwierzęcy warszawa. Czasem sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom leki, syropy, jednakże sporadycznie obserwujemy jakiekolwiek efekty. Właściciele czworonogów uważają, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu natarczywie kaszlą. Domowa terapia nie zapewnia rezultatów, wobec tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

Podczas takiej wizyty zwykle prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, że kaszel u psa ma całkiem inne podłożenie, niż przeziębienie.

Przeważnie okazuje się, iż kaszel jest wyłącznie jednym z symptomów niewydolności krążenia w psim organizmie ludzkim. Schorzenie to nosi fachową nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej oraz objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji użytkuje się zwykle właściwe leczenie, a także wprowadza dietę, co już po kilku tygodniach daje doskonałe wyniki.

Jedynie, albowiem właściwie leczony pies może kolejny raz odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. Nieraz zapominamy, iż fizjologia pieska jest totalnie inna niż człowieka i próbujemy naszego pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie jedynie nie poprawi samopoczucia czworonoga, ale w wielu wypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u czworonoga jest nie tylko objawem złego krążenia, jakkolwiek również może być przyczyną groźnej choroby płuc. Najczęściej jest, bo pierwszym widocznym objawem tejże choroby, która nieleczona bez ustanku rozwija się oraz powoduje, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, oraz znacznie większą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz