Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

O czym należy pamiętać przy projektowaniu logo swojej firmy

Dobry projekt logo to ważna sprawa dla każdej firmy – przecież ten właśnie element wizualny będzie wizytówką wśród kontrahentów. Z takich też powodów jego projekt warto przekazać profesjonalistom, a jeżeli ktoś będzie chciał się samemu za to zabrać, to pilnować kilku ważnych zasad.

Po pierwsze logo firmy dobrze żeby było w miarę czytelne i proste. Ta prostota jest bardzo ważna, bowiem sprawa wrażenie nowoczesności i profesjonalizmu. Wystarczy przecież przyglądnąć się logo największych marek, aby dostrzec do doskonale. Dobra kreacja logo to także unikanie większej liczby barw.

Zaleca się, aby nie było ich więcej niż maksymalnie trzy, lecz im ich liczba będzie mniejsza tym zdecydowanie lepiej. Za pstrokata kolorystyczna mieszana może wyglądać zniechęcająco, i przyniesie odwrotny efekt od planowanego. Projektanci powinni również zwracać uwagę na czcionkę. Powinna ona pasować do branży, w której działa firma, duże znaczenie będą też miały różne psychologiczne aspekty.

Dużo firm po pewnym czasie swojego działania na rynku zaczyna się decydować także na odświeżenie logo. Taki zabieg ma za zadanie tchnienie nowej energii w taką markę i danie jej nowych możliwości. Tego typu odświeżenie wykonać można na podstawie dotychczasowych projektów, ale niekiedy wszystko zaczyna się od zera. Mając na uwadze wspomniane aspekty zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zlecenie takiego projektu profesjonalnej firmie. Taką bez problemów można znaleźć w sieci, przykładowo wpisując hasło www.evito.pl/projektowanie-logo i sprawdzając uzyskane wyniki.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz