Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Zaburzenia stresowe i terapia zakłóceń nerwowych

Depresja u kobiet może być zauważana, jako prędzej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako bardziej podatne na depresję, która w dodatku w szeregu przypadków pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety rzadko zgłaszają się do lekarza, a to sprawia, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Faktem jest niemniej jednak, że istnieją różnice fizjologiczne między mężczyznami i damami, jakie czynią kobiety bardziej podatne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Kobiety mają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a dodatkowo zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Leki zawierające hormony płciowe też mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć w wielu przypadkach wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co akcentuje leczenie uzależnień radom. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

W szeregu przypadków kobieta czuje lęk, szczególnie lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie zazwyczaj zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W kłopotliwej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być także zagrożone dziecko.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

1 Odpowiedź

  1. Wojciech pisze:

    +Reklama+
    Producent profesjonalnego sprzętu sportowego na siłownie prezentuje w sklepie internetowym szeroką gamę produktów, z myślą o zaspokojeniu potrzeb zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników treningów siłowych. Dobra siłownia domowa – jaki sprzęt powinien się w niej znajdować?

Dodaj komentarz