Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Zadłużenia hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma znaczenie?

W minionych latach coraz trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania, taka sytuacja jest przede wszystkim widoczna od początku bieżącego roku, kiedy banki zaczęły wprowadzać w życie tak oznaczaną rekomendację S, zarządzoną przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w następstwie tego tak naprawdę zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze aspekty, poza czysto dochodowym, są w stanie posiadać tutaj znaczenie? Okazuje się, że niezmiernie znaczącym kryterium jest wiek osób ubiegających się o kredyt hipoteczny – Trinity Finance. Generalnie łatwiej jest zdobyć wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, więc zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu czy mieszkania, bowiem ma okazję okazać się, iż jako 45 latkowie nie mamy już szansy na kredyt w takiej wysokości jak 30 latkowie, naturalnie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje ciekawa sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że małżonkowie występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku oraz że dzieli ich dość obfita różnica wieku. W takich sytuacjach banki stosują różną politykę przyznawania kredytu, z reguły jest tak, iż brany jest po uwagę ten z małżonków, jaki jest starszy, jeśli chodzi o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki wykorzystują jeszcze taki sposób, że liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a następnie sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz