Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Kurowanie depresji u dzieci – psycholog dla dziecka radzi

Własnością charakterystyczną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej wyznaczonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kategoryzuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, wielokrotnie nazywane również lękiem panicznym. O ich istocie stanowi gwałtowne pojawienie się strachu bez żadnych przyczyn.

Jego nasilenie jest tak gigantyczne, że odczuwający go człowiek rozpoczyna się panicznie bać – pomóc ma okazję psycholog dziecięcy gdańsk. Stąd także określenie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Związane z napadami lęku doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od podobnych doznań w sytuacjach praktycznego zagrożenia. Napady strachu nie mają zakresu ciągłego, są w stanie jednak pojawić się niejednokrotnie w przeróżnych odstępach czasu. Trwają od kilku do kilkudziesięciu minut.

Z reguły towarzyszą im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy lub ucisk w skroniach, a też nieraz pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za sekundę nastąpi coś marnego, umrze, czy też ulegnie wypadkowi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz