Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Protetyk i łatwe zęby – w jaki sposób posiadać ładny uśmiech?

Sznur zdrowych, schludnych zębów to nierozdzielny szczegół aktualnego kanonu pociągająca. Istotne niemniej jednak, by zęby były łatwe. Niestety, niewiele osób posiada świetny zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, lub też bardziej odpowiednio usytuowane zęby. Takie małe niedociągnięcia raczej trudno zanotować.

Wobec tego nie potrzebują one szczególnego leczenia. Niekiedy niemniej jednak pojawia się istotny kłopot. Kiedy zęby stałe od samego początku zajmują niedobre miejsce w jamie ustnej, powodują duży dyskomfort u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak oraz estetycznym. Takie wady należy jak najszybciej korygować. Im uprzednio nastąpi interferencja ortodonty, tym lepiej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich nazbyt masywna budowa, przez co rozpoczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sytuację odwrotną, zęby są niezmiernie drobne oraz pojawiają się wolne przestrzenie. Kluczową metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga fachowiec – protetyk Warszawa Wola. Przy niezmiernie trudnych wadach stosowany jest aparat stały. Składa się ze szczególnych zamków oraz drutu o trafnej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a później przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera ustaloną siłę na cały zgryz pacjenta, powodując przesuwanie się zębów. To właśnie dzięki dobremu dokręceniu drutów, lekarz kontroluje sytuację.

Przy mniejszych wadach użytkuje się aparat ruchomy. Jest on złączeniem drutów oraz akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozstrzygnięcie, funkcjonujące o dużo łagodniej. Człowiek w własnym życiu ma wyłącznie dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak nazywane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, jakie towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większa część z nich tracimy, oraz potrzebne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka stomatologiczna. W pewnych sytuacjach w wyniku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. Wówczas także nieodzowna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta szczególnej protezy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Warto też zobaczyć:

Dodaj komentarz